Het voetbalseizoen is slechts enkele weken gaande. Er wordt met veel plezier weer gevoetbald en vanzelfsprekend wil een ieder, de spelers, leiders en ouders/verzorgers dat er wordt gewonnen. Het bestuur wil dit ook graag, maar niet ten koste van alles. Normen en waarden staan hoog in het vaandel bij Pancratius. Helaas hebben zich ook al weer enkele incidenten voorgedaan. Veelal zijn er toeschouwers bij betrokken of er zelfs de oorzaak van. Mensen blijf zoveel mogelijk bij uzelf. Het is slecht een spelletje en zeker waar we spreken over de zaterdagjeugd. Om alles toch in het juiste perspectief te zetten en ook om aan u mee te geven hoe wij bij Pancratius met Normen en Waarden dan wel het afwijken hiervan omgaan is er een commissie Normen en Waarden binnen Pancratius. Hieronder treft u het voorwoord aan van deze commissie en tevens treft u onderaan het voorwaard een aantal linken aan naar pdf documenten. Deze documenten kunt u lezen met acrobat reader. Werk er aan mee dat deze commissie als enige commissie dit seizoen werkeloos mag toekijken.
Voor u ligt het bestuursreglement / uitvoeringsstatuut onze commissie.
Het is misschien verstandig om het ontstaan van deze commissie toe te lichten om vervolgens de verschillende voorstellen te verduidelijken.
De commissie vind zijn oorsprong in het gegeven dat er tijdens de eerste seizoenshelft 2006-2007 een buitensporig aantal incidenten voordeed binnen onze vereniging. Hierbij ging het om gestaakte wedstrijden, rode kaarten, vechtpartijen en tal van andere onverkwikkelijke zaken. Dit bleef het bestuur van de vereniging
en de Tuchtkommissie KNVB uiteraard niet onbekend.
Gelet op het feit dat Rksv Pancratius een uitstekende reputatie had en heeft was het zaak om hier adequaat op te reageren. Dit resulteerde in een voorstel van het bestuur om tot direkte royementen over te kunnen gaan, echter voorbijgaand aan het feit dat er ook andere sancties mogelijk zijn om bepaalde (mis-) gedragingen voortaan te voorkomen.
In dit streven om tot de maatschappelijke verantwoordelijkheid van alle verenigingsleden te komen hebben ondergetekenden zich beschikbaar gesteld om integrale , bindende afspraken op te stellen waar een ieder die lid van de vereniging is zich aan dient te houden.
Hiertoe zijn een aantal bronnen geraadpleegd en hebben wij gesprekken gehad met vertegenwoordigers van de KNVB Tuchtcommissie. Uit alle informatie hebben we dit statuut opgesteld om een eerste begin te maken met een borging van wat we met zijn allen toch als normaal en fatsoenlijk gedrag beschouwen.
Als eerste is er het bestuursreglement opgenomen waarin een aantal zaken worden afgesproken aan de hand van het KNVB Convenant, vervolgens is er een behandelingprocedure opgesteld en tot slot een mandatering voor de commissie
Volledigheidshalve dient vermeldt te worden dat deze voorstellen nooit tot gegarandeerde uitsluiting van excessen kunnen zorgen. Het geeft slechts een leidraad aan de hand waarvan wij denken de verenigingscultuur, zoals die voor velen met ons als vanzelfsprekend fatsoenlijk en respectvol wordt ervaren, hopen te kunnen waarborgen.
Hieronder treft u een aantal documenten in pdf formaat aan. Deze kunt u openen en downloaden met acrobatreader. Klikt u op hetgeen u wil lezen/downloaden en u komt in betreffend docuemtn.
1. Reglement Pancratius Normen en Waarden
2 .Mandaatbesluit commissie Normen en Waarden
3. Behandelingsprocedure door de commissie Normen en Waarden
4. Aanmeldingsformulier incident ten behoeve van de commissie Normen en Waarden
Namens de Commissie;
D.van Veen
M. Louman
R. Breebaart
H.J.Morsch
Meld u gratis aan voor de nieuwsbrief.