>> Laatste nieuws
Pancratius 1; Zie voor de stand

Het seizoen is weer volop aan de gang maar we missen op de site nog een heleboel elftalfoto's. Heb je een elftalfoto mail deze dan naar redactie @pancratius.com 

Mail uw mailadres voor een nieuwsbrief naar pancratius.emailadres@xs4all.nl. Pancratius geeft uw mailadres niet door aan derden.

Disco
Zaterdag 14 februari voor de E-junioren

Feestweekend
21 t/m 24 mei 2009; voor meer informatie zie "Feestweekend"

>> Foto's
Klik op de foto voor een vergroting
>> Pancratius Dames 1 - Benschop Dames 1

Vandaag de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 op de ranglijst. Van Benschop weten we dat het een goed voetballende ploeg is, fysiek sterk en dat ze zich niet snel gewonnen geven. Na een warming-up in de koude regen mocht Benschop de aftrap nemen. Pancratius begon goed aan de wedstrijd. De bal werd goed rondgespeeld en we waren scherp in de duels. Dit resulteerde in een aantal dreigende aanvallende momenten. Zo werd een afstandschot van Tamara nog net tot corner verwerkt. De uitvoering van deze corner was precies zoals we daar van de week op getraind hadden. Annemieke bracht de bal goed hoog het strafschopgebied in en Esther kopte de bal hard de goal in. Zij was hier zelf nog het meest verrast over. Een vroege 1-0 voorsprong tegen Benschop is prettig en voetbalt een stuk lekkerder. Helaas moest onze cornerspecialist Annemieke hierna de ploeg met een knieblessure verlaten, Nina nam haar plaats in het veld in.

Naar mate de eerste helft vorderde kwam Benschop steeds beter in de wedstrijd en kwamen ze enkele malen gevaarlijk voor onze goal. Met slimme ballen vanaf het middenveld werden de spitsen bereikt en met name ook de sterke rechtshalf speelster zorgde voor veel aanvallende dreiging. De verdediging had het er maar druk mee. Aan de andere kant van het veld had de voorhoede van Pancratius het lastig tegen de verdediging van Benschop en het lukte maar niet om de voorsprong verder uit te breiden. Een minuut of vijf voor rust kwam de stand in evenwicht. Vanaf de rechterkant van Benschop werd de bal onhoudbaar hard achter Birgit geschoten.

Gedurende de tweede helft werd Benschop steeds sterker, zij domineerden het spel in alle linies en Pancatius moest hard werken om op de been te blijven. Benschop had de deur achterin goed dichtzitten en het lukte Pancratius niet om echt gevaar te stichten voor het doel van Benschop. Het meeste gevaar van Pancratius kwam dan ook uit de zogenaamde dode spelmomenten, namelijk de vrije trappen en corners. Door de druk die de tegenstander op onze achterhoede zette kon een doelpunt niet uitblijven. Via hun linkerzijde werd de bal goed voor de goal gebracht waar vervolgens twee speelsters stonden die de bal het doel in konden werken. Hierna probeerden we nog wel om de gelijkmaker te forceren onder andere door het doorschuiven van Silvia naar de voorhoede. Maar het viel vandaag niet mee, veel speelsters hadden hun krachten reeds verspeeld wat tot gevolg had dat ballen snel werden ingeleverd bij de tegenstander en we weer achter Benschop aan konden lopen. Uiteindelijk floot de scheidsrechter af terwijl Benschop nog op weg was naar een derde doelpunt, maar deze goal telde niet meer mee voor de uitslag. Volgende week de wedstrijd tegen Sporting’70 waarin we moeten laten zien dat we mee kunnen blijven doen in de top van de competitie.