Pancratius 10 - Roda '23 4 (beker) 0-1
Waar wij het door de jaren heen altijd al moeilijk hebben tegen de groenen uit Bovenkerk moesten wij vandaag tegen het 4de team van hen. Mede gezien het verschil van competitie-indeling, Roda '23 speelt in de competitie ruim 2 klassen hoger dan Pancratius 10, waren wij zwaar de underdog.
Natuurlijk ben je dan een beetje bevreesd voor een walk-over. Niets was minder waar. Natuurlijk zag je dat Roda '23 een sterke tegenstander was, dat in de eerste helft meer op onze helft aanwezig was dan wij op hun helft, maar om nu te zeggen wat een krachtsverschil. Nee, zeker niet. Ook wij kregen kansjes en hadden gelukkig wel Pascal als keeper staan, want dan weet je dat er een slot op de deur zit.
Met de rust was het 0-0. Al lopend vanaf het veld naar de kleedkamer hoorde ik de tegenstanders onderling wel zeggen"Nou als wij niet van hen winnen dan....." Na de rust verwacht je dan dat Roda '23 zou gaan toeslaan. Jeugdig en onbezonnen als wij zijn (ik bedoel de spelers dan) gingen wij na de rust er lekker tegenaan. Dit resulteerde uiteindelijk in meer kansen van Pancratius dan van Roda'23 en ik denk dat ik niet overdrijf als er minimaal 2 maal een 100 % doelkans was. Ook Roda'23 kwam een paar keer dicht bij een doelpunt. Een kwartier voor tijd zette Roda'23 via hun rechterkant echter snel een aanval op en hun spits wist daaruit de 0-1 te scoren.
Dit bleek dan ook de eindstand te zijn. Door deze stand is Roda '23 eerste in de bekerpoule geworden en mogen wij ons eervol tweede noemen.
Zeker de tweede helft liet weer zien dat wij nooit echt geklopt zijn. De wilskracht en het doorzettingsvermogen, maar ook op zijn tijd enkele mooie combinaties zorgt er immer weer voor dat de tegenstander altijd op zijn qui-vive moet blijven.